

Gyakori kérdés, miben más a Motivational Maps / Motivációs Térkép, mint a személyiség tesztek.
Rengeteg személyiségteszt van, és mindegyik teszt nagyszerű abban, hogy segít az embernek kicsit jobban megismerni saját magát. A legnépszerűbb személyiségtesztek alapvetően 4-16 féle típusba sorolják az embert és eszerint sztereotipizálnak. A személyiségtesztek olyan tulajdonságokkal és típusokkal foglalkoznak, amelyek viszonylag állandóak és stabilak. Képet nyújtanak arról, hogy „ki vagy”. De a személyiség magában nem ad arra a kérdésre választ, hogy miért is motivált valaki.
A Motivational Maps (Motivációs Térkép) egy olyan önértékelési módszer, mely a dinamikusan változó aktuális állapotainkat, energia szintünket méri fel. Egy „videó” arról, mennyire lelkes, motivált az egyén belülről éppen az adott pillanatban. 1 milliónál is többféle alapvetően különböző térkép lehetséges, ezért a Motivational Maps (Motivációs Térkép) nem sztereotipizál. Választ ad arra, hogy…
A motivációnak több aspektusát azonosították már, és a személyiség csak egy a 3 fontos összetevőből:
A motiváció mintegy 70%-a függ a saját magunkról és a jövőről alkotott elképzelésünktől: amelyek folyamatosan változó energia állapotot jelentenek bennünk.
Ezért fontos mindig tudatában lenni az éppen aktuális motivátorainknak, mert ennek tudatában hozhatunk mindig jó karrier döntéseket! És ebben tudunk motiváció szakértőként, coachként segíteni, mind egyéni szinten, mind pedig céges szinten, a munkaerő megtartás módszerei közé emelve a motiváció térképezés diagnosztizálást és motiváció szakértőként való egyéni, vezető, csapat fejlesztés.
Ha pedig munkát keres, akkor érdemes megnézni ezeket a lehetőségeket. "Development manager jobs"/"fejlesztési vezetői munkák"
Szkeptikus voltam a “Motivational Maps”-el kapcsolatban, mivel előtte már rengeteg tesztet töltöttem ki, amik mindenfélét ígértek, de aztán az eredményekben mégsem tudtam magamra ismerni. Ez alkalommal is kétkedve néztem a számokra és diagramokra, amiket Zsuzsa elém rakott. Jó pár ponton csodálkoztam, hogy jöhetett ki ez vagy az, biztos megint téved a teszt. De aztán Zsuzsa magyarázatát hallgatva világos lett, hogy az első ránézéses értelmezésem nem mindenhol helytálló és helyes szemszögből megvizsgálva már teljesen korrekt eredmények jöttek ki. Meglepően jól „belelátott” a teszt a jelenlegi helyzetembe és a coach segítségével sikerült irányt is találni az eredmények mentén a jövőbeni változtatásokra vonatkozóan.
Köszönöm szépen a teljes körű tájékoztatást. Nagyon hasznos volt abban, hogy felismerjem saját, valamint a kollégáim motivációit, és ezáltal jobban megértsem a működésünket!
Mi a leghasználhatóbb, amit tanultam? „Maga a rendszerbe állítás, a motivátorok rendszerben történő vizsgálata. Fontos-elégedett-kielégítetlen motivátorok lehetséges szerepei.”
A gondolkodásmód megismerése volt számomra a legérdekesebb, ill. a demotiváló tényezőkben való gondolkodás. Jó önismeret, segít átgondolni, hogy hol vagyunk most.
„Letérképeztem”, hogy milyen irányba menjek tovább. Rájöttem, hogy az érdeklődési köröm, az hogy mit keresek egy ideális munkakörben, az mérhető. Szemfelnyitó!