Idestova 20 éve foglalkozom önismerettel, különböző technikákkal. Több mint 11 évet dolgoztam egy multinál vezetőként, és többek között ez is oka volt annak, hogy coachingot tanuljak. Akkor még önmagam miatt, ma már másoknak szeretnék segíteni. A tapasztalataim a nagyvállalati létben eléggé lehangolóak voltak, hiszen a menedzserek vezetővé válását sehogy sem támogatták, így persze a vezetők alatt dolgozó csapat sem kapta meg azt a támogatást, amire szükségük lett volna.
Bár elég mély önismerettel rendelkezem, a motivációs térkép kitöltése, az értékelés, és az azt követő konzultáció nagyon sok új nézőpontot, felismerést hozott. Egyrészt a motivációs térkép részletesen megmutatta azokat a tényezőket, motivátorokat, amelyeket eddig ilyen részletesen megnevezni sem tudtam volna, sorrendet felállítani pedig talán még annyira sem. Bár az elemzés elég részletes, de igazán a konzultáció mutatott rá azokra a gyenge pontokra, amikkel érdemes mélyebben foglalkoznom.
Ha pusztán önmagunk fejlődésére, fejlesztésére gondolunk, mindenképp érdemes megcsinálni, hiszen nagyon sokat jelent, hogy munkánk során igazán megtaláljuk a saját helyünket, saját komfortzónánkat, amiben aztán nap, mint nap motiváltan tudjunk dolgozni, ezáltal sokkal nagyobb hatékonyságot elérni.
Vezetőként viszont sokkal nagyobb felelősség terheli az embert, hiszen egy egész csapatot kell koordinálni, motiválni. Ahhoz, hogy a csapat tagjai kihozhassák magukból és a csapatból a legtöbbet, muszáj személyre szabottan a megfelelő feladatokat, felelősségi köröket, motivációs rendszereket és visszacsatolást nyújtani.
Ha egy munkavállaló és a vezető is kellően motivált egy munkahelyen, akkor az nemcsak nekik jó - a lojalitás, a jó csapat, a hatékonyság a számokban is megmutatkozik, sőt, hosszútávon számokban nem mérhető pozitív hozadéka is lesz.