- “Sosincs időm semmire.
- Sem a munkában, sem a barátokra, sem a családra.
- Saját magamra idő? Olyan is létezik?”
Ismerős ez az érzés? Ha igen, akkor ez a workshop Önnek való!
Életünk minden pillanatában döntéseket hozunk, hogy mit csináljunk a következőben. Minden tettünknek megvan a maga következménye. Ha úgy döntünk, hogy nem csinálunk semmit, akkor nem jutunk sehova. Viszont ha egy cél irányában haladva tevékenykedünk, akkor az a célhoz vezet minket. Minden új pillanat egy új lehetőség, hogy eldöntsük, hogyan használjuk időnket:
A célunk felé menjünk, vagy valahova máshova?
A hétköznapjainkban egy csomó mindent csinálunk anélkül, hogy definiálnánk, vajon:
- „Tényleg fontos?”
- „Miért is fontos?”
- „Kinek is fontos?”
Gyakran az alapján mondjuk egy dologra, hogy fontos, hogy valaki másnak fontos. Valaki más vár el tőlünk valamit, és az elvárásnak meg KELL felelni. Meg KELL csinálni, bár nem szívesen csináljuk, ránk kényszerítettnek érezzük. “Ha rajtam múlna, akkor nem csinálnám.”, mondjuk.
De vajon kin múlik, hogy mit is csinálunk a saját életünkben?
A workshop eredményeként sok mindent másképpen, máshogyan csinál majd. A cél az, hogy olyan újfajta viselkedés-elemek kerüljenek be a rutinjába, napi gyakorlataiba, életébe, amikkel célja elérése felé terelheti a saját útját.
Kinek javasolom ezt a workshopot?
- Akinek van “to do” (teendők) listája, de mégse halad vele
- Akinek van célja, ahova el szeretne jutni, de a mindennapi „tűzoltás” teendők nem hagynak időt ahhoz, hogy ezért tegyen is
- Aki nem érzi magát boldognak a napi tennivalók elvégzése közben
- Aki szeretne a számára igazán fontos dolgoknak több időt szentelni az életében
Tapasztalataim az időgazdálkodásról
20 éves multinacionális cégeknél szerzett munkatapasztalatom és 16 év ügyvezető igazgatói múltam során nagyon sokszor volt téma számomra és munkatársaim számára a hatékony időgazdálkodás. Elég sok time management tréningen vettem részt, valamint sokat is tartottam.Mindeközben magánemberként többféle önismereti és tudatos életvezetési képzésen vettem részt és egyre inkább felismertem, hogy mindegyik time management módszer csak a „napi mókuskerék” cselekményeinek végrehajtását optimalizálja. Viszont egyik sem foglalkozik mélységében azzal, hogy kinézzünk a mókuskerékből:
Nézzünk rá az életünkre és legyünk tudatában annak, hogy tulajdonképpen az életcélunk felé haladunk-e, vagy csak egy helyben tekerjük a mókuskereket a tanult rettentő nagy hatékonysággal?
Miről szól a workshop? Miben is más, mint a többi időgazdálkodás tréning?
Ezen a workshopon nem csak idő menedzsmentet tanulhat. A sok-sok idő menedzsment metodológika közül, mellyel szerencsém volt találkozni tanulási utam során, kiválasztottam azt, amelyik a legnagyobb hatást gyakorolta életemre ÉS olyan tudatosságnövelő gyakorlatokkal ötvöztem, melyek segítenek felnyitni a résztvevők szemét, hogy tudatosak legyenek: Mi és miért fontos.
Miből áll tehát a workshop?
- Elméleti ismeretek – Egy szisztematikus döntéshozási folyamattal és ennek élettani hátterével ismerkedsz meg, mely több, általam ismert hatékony time management rendszerének számomra a legkisebb erőfeszítéssel a legnagyobb eredményt elérő elemeiből állítottam össze. Ez a rendszer segít az élete minden szintjén felismerni a “Fontos Dolgokat”, a “Delegálás” szükségességét és lehetőségét és ezek ismeretében egyszerűsíti és hatékonnyá teszi Ön számára a mindennapi feladatok elvégzését, menedzselését.
- Gyakorlatok, technikák és eszközrendszer – Az időgazdálkodás egy készség, melyet el lehet sajátítani, és a workshop alatt konkrét technikákat gyakorolunk be, hogy a mindennapjaiban rutin szerűen tudja használni ezt a készséget. Itt otthon alkalmazható módszereket tanul, melyek döntési perspektívát adnak bármely helyzetben, és amikkel később is ellenőrizheti döntései hatását.
- Lelki támogatás, megerősítés
Mit tanulhat a workshopon?
Ez a cselekvés menedzsment tréning nagy hangsúlyt helyez arra, hogy…
- Megvilágítsa Ön számára a a saját döntési kritériumait.
- Segítsen felfedezni mi értékes, fontos Ön számára az életében. Mi a célja?
- A tréning után meg tudja határozni, hogy a jelenlegi napi feladatai, projektjei, tervei megvalósítása közben olyan dolgokkal tölti-e az időt, amikre élete végén visszatekintve majd az tudja mondani, hogy érdemes volt, mert általuk elérte a célját.
- El tudja dönteni, mi az, amit nem feltétlenül Önnek kell végeznie.
- El tudja dönteni, mi az, amivel egyáltalán nem érdemes foglalkoznia.
„Egy időmenedzsment tréning, mely segítségével lesz ideje Saját magára."
A tréning előzetes feladatai a Webuni-n megtalálhatóak. https://webuni.hu/kepzes/idomenedzsment-mini-trening